Aktualizace Czech Soccer Manager
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed]

Goto down

[Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed] Empty [Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed]

Příspěvek pro JindNovo 14.02.16 14:30

A je to tu zas, po téměř 9 měsících od vydání dosud poslední Oficiální aktualizace Jaro 2015, přichází na světlo veřejného světa plod naší práce,

Oficiální aktualizace Podzim 2015

verze 2.0.0

Nejdříve tradičně trochu statistiky.
Počet lig nám pro tentokrát klesl, často za to může absence 2.ligy u některých států, najde se ale i absence celého státu. Celkově je obsaženo tedy 38 států, 57 lig + OET/OST, 925 týmů a 22 219 hráčů.
V autorském týmů také proběhla změna. Oproti minulé aktualizaci se dva autoři neúčastnili, jeden bývalý se vrátil a do týmu se aktivně zapojili dva nováčci. Interní statistika nám také říká, že proběhlo celkem 7 testovacích sestavení, toto finální sestavení se od toho posledního liší už jen v několika korekcích.

Chtěl bych ještě v tomto místě trochu přiblížit důvod úbytku lig. Jeden z důvodů naleznete zmíněn již výše, dva předchozí autoři se nyní nezúčasnili a další dva, kteří byli nově přijati, taktéž. Všichni však měli nahlášenou tvorbu, kterou chtěli pro tuto aktualizaci vytvořit. Jeden se omluvil včas a předal rozdělanou práci dál, dalšího se nepodařilo kontaktovat dodnes a zbylí 2 provedli své oznámení nedostatku času v tak pozdní době, že se nesehnal náhradní autor, případně ten z důvodu menší orientace v daném státě/lize vytvořil pouze 1.ligu.
V jiných případech někteří autoři poskytli již při ohlašování své práce, nejčastěji z vlastních časových důvodů, uvolnění některých svých lig pro tvorbu ostatním. Někteří autoři se specializují pouze ně některé státy (namátkou ISL nebo ITA) a nechtějí tvořit ligy, o kterých nemají, dle svého pohledu, dostatečný přehled, aby se přihlásili jako náhradní. Jsme zastánci toho, aby každý autor měl ke svým ligám vztah a dostatečnou znalost k tomu, aby pro ni dokázal vytvořit objektivní hodnocení.
Z těchto a podobných důvodů budeme tedy rádi, když zvážíte svůj autorský podíl na aktualizaci a budete se chtít stát našimi kolegy, aby se podobné situace neopakovali buď vůbec nebo v co nejmenší míře.

Informace a novinky


 • Sytém evropských pohárů a nasazování do nich ponechán z opraveného Jara 2015. Česko má tedy 2 zástupce ve 3.předkole LM a 3 zástupce v EL rozprostřené od 2. po 4.předkolo. Za Slovensko naskočí 1 zástupce do 2.předkola LM, 1 do 2. a 2 do 1.předkola EL.
 • Aktuální dresy v rozestavení obsahují všechny týmy s výjimkou 2.kyperské ligy a dvou týmů z OET/OST.
 • Obměna ligových ikonek (vlevo nahoře), každá liga, národní pohár a zápasy reprezentace by měli mít svoji ikonku. V některých případech je tam logo dané soutěže, jindy vlajka státu s údajem, zda jde o 1. nebo 2.ligu.
 • Opět přidán jeden scénář, který by vás mohl na chvíli zaměstnat, byť má jednoduché úkoly. U dosavadních opět zajištěna jejich funkčnost.
 • S ohledem na některé problémy, které mohla způsobit prázdná 9.skupina kvalifikace ME především při trénování reprezentace byl proveden návrat k původnímu stavu, takže již 9.skupinu neuvidíte za cenu, že se následující státy kvalifikace nikdy nezúčastní: AND, ARM, GIB, LIE, MLT a SMR. V kvalifikaci MS se objevit mohou.
 • Hrajeme sezónu 2015/16, začínáme od začátku, takže věk odpovídá roku 2015.
 • Bylo pozměněno několik kódů států. CSM totiž používá některé vlastní kódy, jinak jsou používané FIFA kódy, se kterými nastala kolize. Co se týče počtu hráčů, tak se změna nejvíce týká Kamerunu (CAM => CMR) a Nigérie (NIG => NGA)
 • I přes pozdní vydání jsme se rozhodli zachovat podzimní stav lig a tak u většiny najdete stav ke konci listopadu. U některých však přesto můžete zjistit, že jsou aktuálnější, často odpovídající stavu někdy v lednu. V takovém případě samozřejmě vzniklo pár dvojníků kvůli přestupům a jako takový byli vymazáni z týmů, kam přestoupili. Může se stát, že nějaký přesto prošel přes kontrolu, snad nám to odpustíte.
 • Fungování lig a různých pohárů je opět přizpůsobeno funkčním možnostem hry - např. v české 2.lize naleznete jinak administrativně vyřazený Žižkov.
 • Tak teď už jen doufáme, že jsme nepřehlédli nějakou funkční či zásadní grafickou chybu, aby zas nemusela být vydána opravná verze jako minule. A jelikož se nám to samozřejmě povedlo, tak vydáváme i opravu. Uložené hry z verze 1.0.0 nejsou kompatibilní!
  Oprava přináší především zprovoznění francouzských lig a kyperské 1.ligy. Dále bylo upraveno několik překlepů, hráčských hodnot, některé herní údaje (příslušnost k ligám, kapacity stadionů), pár grafik (obr.stadionů a loga) a několik dalších drobností.


Autoři aktualizace

Správce aktualizace: Jindřich Novotný
Soupiskáři: Tomáš Beránek, Kryštof Henzl, Marek Hes, Jan Chleboun, Jaroslav Janiš, Michal Kunc, Jan Máca, Marek Mokrý, Jiří Plachta, Michal Šperka, Jan Trzyniecki, Roman Zámečník
Hodnotové soupisky evropských týmů: Michal Šperka, Jan Chleboun
Grafické a jiné úpravy, kompletace aktualizace: Jindřich Novotný
Zvláštní poděkování: Petr Vašíček

Vzhledem k problémům, které v minulosti měli někteří hráči se správným vkládáním souborů aktualizace, je tentokrát aktualizace přímo vydávána jako Portable verze. Obsahuje tedy vše, co je k základnímu hraní potřeba, stačí tedy jen vybalit stažený ZIP archiv, zapnout hru a hrát. Pokud vyžadujete plně nainstalovanou hru, stáhněte si ji na www.csmweb.net a aktualizaci vložte podle návodu, který naleznete v archivu, stejný postup platí i pro ty, jež si stávající verzi chtějí jen aktualizovat.

Download / Stažení aktualizace

Portable verze s aktualizací je založena na CSM vydaném dne 20.12.2014 na www.csmweb.net

CSM - Czech Soccer Manager - Oficiální aktualizace Podzim 2015 v2.0.0 [Portable]
ZIP, 143 MB

Ulož.to
Odkaz


Obsahuje
Hru Czech Soccer Manager
Oficiální aktualizaci Podzim 2015 v2.0.0 včetně scénářů a všech úprav
Prohlížeč kariér

Neobsahuje
Editor hry
Editor scénářů
Návody pro Editor hry a Editor scénářů
Kódy pro scénáře (budou vydány samostatně)

Kromě kódů pro scénáře naleznete vše zmíněné v původním herním balíku na www.csmweb.net


ZIP archiv vybalte/extrahujte (Windows umí již v základu, případně programy WinRAR, 7-zip a další) např. na Plochu, zapněte hru a hrajte. Doporučuji si také přečíst přiložený informační textový soubor.
Veškeré ukládání (save, screen, kariéra) hra stále nabízí do Dokumentů.
POZOR!
V některých případech můžete zaregistrovat hlášku o dlouhé cestě k souboru.
Mohou za to nastavení extrahovacích programů - především WinRARu. V takovém případě i obecně doporučuji zvolit pro vybalení vlastní složku a ne programem předvolenou, která tento problém způsobuje. Druhou možností je si po extrakci zkrátit názvy složek.
Pokud máte na Ploše či jinde zástupce pro CSM, tak ten nevede na tuto verzi. Z EXE souboru umístěného ve složce se hrou si musíte udělat nového zástupce a toho umístit kam chcete.


Kontrola hashe aneb Udělal jsem to správně?:

Můžete si také zjistit, zda jste hru správně zaktualizovali. V případě portable verze by s tím však neměl být žádný problém.
Přibližně vlevo uprostřed herní obrazovky naleznete text "Sezóna 2015/2016" nebo jiná podle toho, jak daleko již ve hře jste.
Proveďte na něj velmi pomalý dvojklik. Při správném provedení se zobrazí hash aktualizace:

09BA017653A4F7DE06947532F0BF6EF3

Pokud hash nesouhlasí, něco nebylo správně provedeno.
Ve většině případů se nic neděje a hra bude fungovat bez problémů.
Mějte ale na paměti, že pokud budete chtít někomu poskytnout svou uloženou hru, musí mít stejný hash jako vy.
Toho je využíváno zpravidla v CSM turnajích, např. CSM full Cup.

POZOR: Jakoukoli změnou v adresáři Update způsobíte změnu hashe a znefunkčnění uložených her!!!
Neručíme za funkčnost hry v případě hráčských úprav a jiného hashe.Dovolte mi vás požádat, abyste zvážili finanční příspěvek pro autory, kteří se podílejí na tvorbě tvorbě těchto aktualizací. Více informací naleznete v následujícím tématu >Dobrovolné finanční příspěvky pro autory aktualizace


Chyby v aktualizaci <= Našel jsi v aktualizaci nějaká chybu? Řekni nám o ni a pokusíme se ji příště napravit.
Hodnocení hráčů <= Představuješ si hodnocení některých hráčů jinak? Poděl se o svůj názor.


Chceš se stát členem týmu tvořící oficiální aktualizaci? Chceš nabídnout další stát a/nebo ligu do hry? Myslíš, že bys nějakou současnou ligu udělal lépe? Zkus se k nám přidat. Více info >>ZDE<<


Vyzkoušej si svůj trenérský um proti jiným hráčům => Hraj CSM full Cup!


Naposledy upravil JindNovo dne 24.07.16 13:24, celkově upraveno 9 krát

_________________
>Pravidla fóra >Oficiální aktualizace a sponzoring >Scénáře a kódy
>Nábor autorů >Full cup - turnaj v CSM >Problémy s hrou?

Nic není tak, jak bychom chtěli, ale chtít je tak strašně málo. TOPlist
JindNovo
JindNovo

Počet příspěvků : 1017
Datum registrace : 03. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

[Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed] Empty Re: [Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed]

Příspěvek pro JindNovo 22.02.16 13:25

Dnes (22.02.2016) byla vydána opravná verze.

Pro aktualizaci jsou již dostupné i další scénáře, především od jejich hráčům známého autora lastwarrior.
>Veľký zázrak z malej obce
>Pomsta je sladká!

_________________
>Pravidla fóra >Oficiální aktualizace a sponzoring >Scénáře a kódy
>Nábor autorů >Full cup - turnaj v CSM >Problémy s hrou?

Nic není tak, jak bychom chtěli, ale chtít je tak strašně málo. TOPlist
JindNovo
JindNovo

Počet příspěvků : 1017
Datum registrace : 03. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

[Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed] Empty Re: [Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed]

Příspěvek pro JindNovo 07.03.16 8:31

Zveřejněny kódy pro scénáře příslušné k této aktualizaci.

>Kódy lig a týmů pro Oficiální aktualizace

_________________
>Pravidla fóra >Oficiální aktualizace a sponzoring >Scénáře a kódy
>Nábor autorů >Full cup - turnaj v CSM >Problémy s hrou?

Nic není tak, jak bychom chtěli, ale chtít je tak strašně málo. TOPlist
JindNovo
JindNovo

Počet příspěvků : 1017
Datum registrace : 03. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

[Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed] Empty Re: [Podzim 2015] Valentýnský Podzim aneb Pozdě, ale přece [Download] [Fixed]

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru