Rozhovory s fotbalisty- 5.časť: Tomáš Malec

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Rozhovory s fotbalisty- 5.časť: Tomáš Malec

Příspěvek pro arsenalmanfc za 04.06.15 18:10

Po dlhej dobe vám prinášam nový rozhovor! Tentokrát som vyspovedal útočníka AS Trenčín Tomáša Maleca ktorý je aktuálne na hosťovaní v nórskom Rosenborgu Trondheim. Ďakujem veľmi pekne Tomášovi ktorý bol ochotný odpovedať na otázky. Prijemné čítanie!

1. Odkedy si sa začal zaujímať o futbal?
TOMÁŠ: Futbal som vnímal od malička,pretože to bolo v rodine. Začal som ho hrávať od 6 rokov za Melčice-Lieskové,nebol to pre mňa problém...ihrisko som mal oproti domu.

2. Tvoje prvé kopačky?
TOMÁŠ: Asi ako každý. Gumotextilky.

3. Kto je tvôj futbalový vzor?
TOMÁŠ: Jan Koller a Zlatan Ibrahimovič, pretože obaja majú zaujímavý príbeh a dotiahli to až na vrchol,sú pre mňa motiváciou.

4. Si odchovancom AS Trenčín. Čo cítiš k tomuto klubu?
TOMÁŠ: Do AS som prišiel keď som mal 10 rokov,zažil som tam krásne futbalové chvíle,našiel som si tu aj veľa kamarátov. Trenčín je môj druhý domova vždy mu budem fandiť.

5. Niektorí ťa vnímajú ako slovenského Petera Croucha. Aj ty sa tak vnímaš?
TOMÁŠ: Áno Crouch je dobrý útočník,dáva veľa gólov a som rád že ma ludia k nemu prirovnávajú, no také chudé nohy nemám.

6. Ako sa ti páči v Nórsku?
TOMÁŠ: Nórsko je pekná krajina,je tu veľa pekných miest a ľudia sú veľmi priateľskí. Momentálne je tu ale zima a stále prší,pre futbal mi to vyhovuje no ináč keď mám voľno tak sme s priateľkou väčšinou doma.

7. Skús porovnať Nórsku a Slovenskú ligu.
TOMÁŠ: Nóri sú hrdí na futbal a je to veľmi cítiť, pretože sú tu pekné štadióny a na zápasy chodí veľa divákov, to je najväčší rozdiel,ale ináč si mzslím že by tu mohlo hrávať viacej Slovákov. Nórska liga je tvrdšia a nekladie sa dôraz na taktiku, preto padá veľa gólov.

8. Aké sú rozdiely v tréningu AS Trenčín a Rosenborgu Trondheim?
TOMÁŠ: Tréningy sú veľmi podobné,ale je tu viac hier a je to oveľa tvrdšie.

9. Pretaví sa angažmán v Nórsku na trvalý prestup,bude návrat do Trenčína alebo máš tretiu alternatívu?
TOMÁŠ: Neviem ešte povedať ako to bude, som v kontakte s manažérom a všetko je v štádiu riešenia.

10. Trúfol by si si na Synot Ligu?
TOMÁŠ: Mal som ponuky už pred Nórskom aj tera mám ponuky z Čiech a myslím si,že Synot Liga je zaujímavá a kvalitná. Myslím si, že by mi vyhovovala.

11. Aký klub je tvoj vysnený?
TOMÁŠ: Od malička sledujem FC Barcelona.

12. Myslíš že si pripravený do reprezentácie?
TOMÁŠ: Momentálne v lige nehrávam pravidelne, ale v pohári mi to padá, dúfam, že budem dostávať viac šancí aj v lige a vypýtam si vstupenku do reprezentácie, bol by som veľmi rád keby som mohol opäť obliekať reprezentačný dres.

13. Kto je lepší tréner? Martin Ševela alebo Kare Ingebrigtsen?
TOMÁŠ: Každý tréner má svoj štýl. S Martinom sem boli aj spoluhráči,neskôr bol môj tréner a dal mi do mojej kariéry veľa. Kare nie je taký impulzívny ako Martin stále sa usmieva ako pravý Nór.

14. Rozumieš si s chalanmi v Rosenborgu?
TOMÁŠ: Áno rozumiem, chalani sú priateľskí a hneď ma k sebe prijali. Výhodou je že všetci hovoria po anglicky.

15. Aký to bol pocit keď si sa stal kráľom strelcov v Trenčíne?
TOMÁŠ: Bol to úžasný pocit pretože som ho dosiahol, aj keď som nehrával pravidelne...bolo to zadosťučinenie za tvrdú prácu.

16. Poznáš hru Czech Soccer Manager?
TOMÁŠ: Áno poznám, hrával som ju dávnejšie ale teraz už nemám toľko času na hry.

KRÁTKE OTÁZKY:

Najobľúbenejšia farba: Modrá

Najobľúbenejšie číslo: 6,10

Najobľúbenejšie jedlo:pečená kura s ryžou Zaner

Najobľúbenejší hudobný žáner: nemám obľúbený...vypočujem si všetko dobré

arsenalmanfc
Soupiskář oficiální aktualizace

Počet příspěvků : 125
Datum registrace : 30. 09. 14
Oblíbená liga/klub : Arsenal London FC

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru