Rozhovory s fotbalisty- 4.časť: Tomáš Vaclík

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Rozhovory s fotbalisty- 4.časť: Tomáš Vaclík

Příspěvek pro arsenalmanfc za 13.04.15 16:04

Myslím si,že ste sa sa viacerí na tento rozhovor tešili. Dnešná časť bude o brankárovi FC Bazilej Tomášovi Vaclíkovi! Veľké poďakovanie patrí predovšetkým Tomášovi za ochotu odpovedať na otázky, a jeho bratovi Richardovi Vaclíkovi za kontaktovanie Tomáša a spracovanie rozhovoru! Príjemné čítanie!

1. Odkedy si sa začal zaujímať o futbal?
TOMÁŠ: O futbal som sa zaujímal už odmala,ale najviac som začal asi v šiestich rokoch,keď nás mama zobrala na prvý tréning vo Frýdku-Místku.

2. Tvoje prvé kopačky?
TOMÁŠ: Určite gumotextilky.

3. Si odchovancom FC Vítkovice,aké spomienky máš na tento klub?
TOMÁŠ: Iba tie najlepšie! Vo Vítkoviciach som strávil veľa rokov už od žiakov,cez dorast až po A-Tím. Dostal somšancu skoro chytať s dospelými a to určite moju kariéru naštartovalo.

4. Prešiel si od Žižkova a o rok si sa sťahoval na Letnú. Ako hodnotíš tieto dva angažmány?
TOMÁŠ: Ako úspešné! So Žižkovom,aj keď sme neboli favoritmi,tak sme postúpili do prvej ligy. Pravidelne som chytal,čo bolo najdôležitejšie. V Sparte som strávil dva a pol roka a boli to super roky! V poslednej sezóne sme vyhrali double, po prvýraz som chytal európske poháry a v Sparte som sa naozaj naučil,čo je tlak na výsledky.

5.S kým si si najviac rozumel so Sparty?
TOMÁŠ: V Sparte sme mali super partu,ale najviac som si rozumel s mladšími chalanmi,ktorí mi boli vekovo blízki. Vašek Kadlec, Tom Přikryl, Láďa Krejčí, Kuba Brabec, Matěj Hybš,Pavel Kadeřábek...

6.Šokoval ťa záujem FC Bazilej?
TOMÁŠ: Nepovedal by som že šokoval,ale bol som príjemne prekvapený a mal som radosť!

7. Je tréningový režim náročnejší v Bazileji alebo v Sparte?
TOMÁŠ: Ani by som nepovedal. Myslím že náročnosť tréningov je podobná. Samozrejme sú tréningy odlišné a inak stavané.

8. Skús porovnať kvalitu Švajčiarskej a Českej ligy.
TOMÁŠ: Povedal by som, že vďaka tomu,že je vo švajčiarskej lige iba 10 tímov,tak je tá liga kvalitnejšia. Hráme viacej zápasov,viacej zápasov pod tlakom. A tím,že je tam iba 10 tímov,tak kvalitní hráči nie sú rozhádzaní po viacerých kluboch. A vďaka finančným možnostiam, si kluby môžu dovoliť kvalitných hráčov zo zahraničia.

9. Hecujete sa so Sucháčom keď ide dôležitý zápas?
TOMÁŠ: Ani nie. S Márou sa snažíme samozrejme čo najviac pomôcť,ale hecovať sa nepotrebujeme,pretože vieme o čo v danom zápase ide.

10. Aký dopad bude mať na kabínu Bazileja ukončenie kariéry Marca Strellera?
TOMÁŠ: Určite to bude do kabíny zásah,pretože Marco je náč kapitán a líder! Je ikona klubu ako pre fanúšikov tak pre nás hráčov a bude nám určite chýbať.

11. Ako sa ti hrá s Walterom Samuelom?
TOMÁŠ: Walter je skúsený borec,takže sa s ním hrá výborne! A naviac je to pohodový chlap do kabíny, ktorý ide všetkým príkladom svojou poctivosťou! Je to borec,ktorý toho veľa vyhral a každý z nás si od neho má čo vziať.

12. Vraví sa že keď sa ozve hymna Ligy Majstrov tak každý hráč dostane zimomriavky. Bolo to tak aj u teba?
TOMÁŠ: Priamo som ich nemal,ale zakaždým, keď táto hymna zaznela,tak je to niečo neuveriteľné! V ten moment si človek uvedomuje,že je súčasťou tej najlepšej klubovej súťaže na svete!

13. Aké to bolo hrať proti Realu Madrid a Liverpoolu a takým hráčom ako sú Ronaldo a Gerrard?
TOMÁŠ: Bol to obrovský zážitok a skúsenosť. Odmala som sníval o tom,že raz budem hrať Ligu Majstrov a mal som možnosť hrať proti legendám ako sú práve Gerrard a Ronaldo.

14. Mrzí ťa vypadnutie s FC Porto v osemfinále?
TOMÁŠ: Samozrejme mrzí,ale musíme športovo uznať že Porto bolo v oboch zápasoch lepšie a postup si zaslúžilo.

15. Je Paulo Sousa na tréningoch nervózny alebo kľudný?
TOMÁŠ: Tréner Sousa je do každého tréningu zapálený na 100 percent. Často do tréningov vstupuje a hovorí nám svoje poznatky čo a ako v akej situácii máme robiť. A vyžaduje maximálne sústredenie na každý detail.

16. Ako sa ti páči vo Švajčiarsku?
TOMÁŠ: Páči sa mi tu veľmi! Krajina je krásna,ľudia sú príjemní a stále usmievaví, takže nie je nič,čo by nás tu trápilo.

17. Stále sleduješ výsledky Sparty,Žižkova po prípade Baníka Ostrava?
TOMÁŠ: Sledujem určite! Hlavne Sparty! Ale mám prehľad aj o ďalších výsledkoch,ktoré sa v Česku udajú.

18.  Kam to chceš vo futbale dotiahnuť?
TOMÁŠ: Samozrejme nejaké ciele alebo sny mám... Páči sa mi Premier League a Bundesliga a bol by som rád.keby som mal možnosť si jednu z nich zahrať.

19. Máš nejaký rituál pred zápasom?
TOMÁŠ: Určite mám a nie jeden. Za všetky by som povedal asi ten,že na ihrisko vstupujem vždy pravou nohou a poklepem si všetky tyče.

20. Ktoré dievčatá sú krajšie? Švajčiarky alebo Češky?
TOMÁŠ: Určite Češky!

21. Máš skúsenosť s hrou Czech Soccer Manager?
TOMÁŠ: Ešte nie,ale teraz určite vyskúšam.

KRÁTKE OTÁZKY:

Tvoje obľúbené jedlo: Cestoviny a pizza

Tvoje obľúbené čísla: 1 a 31

Tvoja obľúbená farba: zelená

Tvoj obľúbený hudobný žáner: R n B,Rap

arsenalmanfc
Soupiskář oficiální aktualizace

Počet příspěvků : 125
Datum registrace : 30. 09. 14
Oblíbená liga/klub : Arsenal London FC

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru